Лікарі порадили, як тримати мозок у тонусі

26.08.2019 16:07 5

Лікарі порадили, як тримати мозок у тонусі

Вікові когнітивні зміни неминучі, але все ж їх можна загальмувати завдяки заходам, що забезпечують здоровий стан мозку, наголошують лікарі.
Про це пише СобКор.
Фахівці дали кілька порад про те, як надовго зберегти когнітивне здоров’я. На їхню думку, зробити це дозволяють певні корективи в способі життя.
Порада 1: фізична активність. Наукові дослідження показують, що фізичні навантаження, які прискорюють серцебиття, сприяють формуванню нових нейронів у мозку. Чим активніше мозок виробляє нейрони, тим вищими є розумові здібності. Найкраще виробництву нейронів у мозку сприяють навантаження на витривалість, але у принципі для здоров’я ЦНС корисна практично будь-яка фізична активність.
Порада 2: їсти овочі та фрукти з яскравою шкіркою. Плоди червоного та фіолетового забарвлення (баклажани, буряк, виноград) відрізняються підвищеним вмістом речовин-антоціанів, завдяки яким активізується кровообіг і насичуваність мозку киснем.
Порада 3: менше цукру! Пристрасть до цукру здатна знижувати якість розумової діяльності. Згідно з даними дослідження співробітників американської клініки Майо, любов до солодкого особливо шкідлива для інтелекту в літньому віці: у літніх любителів солодощів у 4 рази інтенсивніше відбуваються процеси погіршення пам’яті, зниження загального інтелекту та здатності орієнтуватися на місцевості.
Читайте також: У Британії вилікували чоловіка, хворого на ВІЛ
Порада 4: спіть у тиші та в темряві. Брак сну негативно впливає на стан пам’яті. Дослідники відзначають, що одна безсонна ніч «забирає» у людини кілька балів IQ. Спати вночі необхідно щонайменше 7 годин. Фахівці радять звільняти спальню від подразників — джерел звуків і світла.
Якщо людина спить в обстановці, в якій немає можливості зануритися в повну темряву, це підвищує ризик запалень та загибелі клітин мозку.
Порада 5: пізнавайте нове. Фахівці стверджують, що надовго зберегти ясний розум можливо, якщо постійно вчитися чомусь новому. Наприклад, у США навіть пацієнтів з Альцгеймером змушують вчити вірші, читати вголос, спілкуватися — це не виліковує, але допомагає істотно загальмувати хворобу.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Плитка и мозаика из Италии для вашего комфорта Нерухомість в Ірпені: таунхауси від забудовника Оптовый склад обуви Аренда самосвалов и тяжелой спецтехники на выгодных условиях Лучшая брендовая детская одежда

Последние новости