Археологи виявили на дні Чорного моря старовинний корабель

11.12.2018 22:25 0

Археологи виявили на дні Чорного моря старовинний корабель

Стало відомо, що нещодавно британські археологи виявили на дні Чорного моря найдавніше неушкоджене судно у світі.
Варто відзначити, що 23-метровий корабель пролежав на морському дні майже дві з половиною тисячі років. Про це пише daily-news.com.ua
Так, корабрь було знайдено на глибині близько двох кілометрів. Примітно, що рулі, щогли і лави для веслярів зберегли свій початковий вигляд завдяки низькій концентрації кисню на цій глибині.
За даними MAP (Black Sea Maritime Archeology Project), 23-метрове судно належить до класичної епохи. Схожий корабель можна побачити на давньогрецькій вазі Siren Vase, яка датується тим же періодом і зберігається в Британському музеї. На зображенні Одіссей, який прикував себе до щогли, щоб врятуватися від пісні сирен.
Читайте також: Археологи знайшли дещо особливе в Кесарії. Фото
Вчені розповіли, що піднімати судно на поверхню не планують. Однак маленьгий фрагмент вони все ж витягнули для проведення радіовуглецевого аналізу. Крім того, дослідження показало, що припущення вчених щодо віку знахідки вірне – судно перебувало на дні моря понад 2400 років.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Де і як замовити курсову дешево та якісно Как выбрать надежный хостинг Лечение наркозависимости — анонимно и качественно Подбор макбука по правилам Основа работы кондиционеров SPLIT и портативных

Последние новости