Фальшиві пам'ятки, що обдурили мільйони туристів. Фото

18.10.2018 14:05 0

Фальшиві пам'ятки, що обдурили мільйони туристів. Фото

Реальність сильно розчаровує.
Найпопулярнішими в інстаграме пам'ятками світу в 2017 році стали відразу кілька Діснейлендів. Люди із задоволенням занурюються в чарівний світ, прекрасно розуміючи, що він повністю вигаданий. Але найчастіше туристи, навпаки, прагнуть доторкнутися до реальної історії, а замість цього, самі того не підозрюючи, отримують симпатично упаковану казку, передає daily-news.com.ua
Ми знайшли 6 популярних серед туристів місць, які при найближчому розгляді виявилися фейком.
Любителям кам'яної давнину краще звернути увагу на Калланіш - культова споруда, розташоване на островах північного заходу Шотландії. Це найбільший за площею мегаліт Великобританії. І хоча його камені менше, ніж у Стоунхенджа, зате їх ніхто не перебудовував, та й натовп туристів не завадить розглянути все в деталях.
1. Замок Дракули
Фальшиві пам'ятки, що обдурили мільйони туристів. Фото
Вампір Дракула став головним туристичним брендом Румунії. Для численних гостей організують навіть екскурсії та проживання в замку легендарного кровопивці. В якості резиденції Дракули вибрали замок Бран в 30 км від містечка Брашов. Будівля, звичайно, мальовниче, але ось до самого Владу відносини воно не має. У кращому випадку він пару раз ночував там під час свого полювання.
Фальшиві пам'ятки, що обдурили мільйони туристів. Фото
Фанатам Дракули радимо відвідати румунське місто Сігішоара: саме там народився князь Валахії і Трансільванії. У будинку, де Влад з'явився на світло, зараз розташований ресторан. Правда, хочемо попередити фанатів вампірів: Дракула став кровожером лише в XIX столітті з легкої руки письменника Брема Стокера. До появи знаменитого роману князь якщо і здобув похмуру славу, то тільки серед турків, з якими запекло боровся за звільнення Балкан. У рідній Румунії він зарахований до лику святих.
2. Троя
Фальшиві пам'ятки, що обдурили мільйони туристів. Фото
Руїни стародавнього міста Троя - одна з головних туристичних гордостей Туреччини. Гостям країни показують стародавні руїни на пагорбі Гіссарлик, де проводив розкопки Генріх Шліман. Але при цьому замовчують про те, що Шліман ні професійним археологом і піддавався нещадній критиці з боку антиковедов-сучасників. Він так і не зміг довести науковому співтовариству, що відшукав саме місто-держава, оспіваний Гомером.
Уже пізніше вчені з'ясували, що шар, знайдений Шліманом, древнє Трої на тисячу років. Так що якщо археолог-любитель і вгадав з місцем розташування міста, то просто-напросто знищив його своїми роботами.
3. Великі боснійські піраміди
Фальшиві пам'ятки, що обдурили мільйони туристів. Фото
У 2005 році боснійський археолог-самоучка Семир Османагич завив, що виявив в рідній країні піраміди. Більш того, за його словами, вони набагато старше єгипетських і виконані куди більш майстерно: за допомогою речовини, що нагадує бетон. Боснієць оголосив про початок розкопок, в яких взяли участь такі ж любителі, як він. Через рік команда Османагич заявила, що в основі гори Височица, дійсно чимось нагадує піраміду, виявлені рукотворні блоки.
Місцева влада поспішили підтримати сенсацію заради збільшення турпотоку. Версію Османагич підтвердили в тому числі Будівельний інститут Сараєва та Інститут геодезії Боснії. Однак світова наукова спільнота, вивчивши Височица, прийшло до висновку, що гора - це природне геологічне утворення, а людське втручання в тих місцях обмежується роботою самого Османагич. Втім, багато хто вірить, що вчені замовчують найбільше відкриття найдавнішого рукотворного споруди в світі, і з удольствіем їдуть подивитися на «чудо світу».
4. Архітектурний комплекс Бібі-Ханим - серце Самарканда
Фальшиві пам'ятки, що обдурили мільйони туристів. Фото
Грандіозна мечеть Бібі-Ханим в Самарканді була побудована за наказом легендарного завойовника Тамерлана на рубежі XIV-XV століть в честь успішного походу в Індію. Культова споруда, назване на честь улюбленої дружини правителя, багато прикрашене кахлями і мармуром і є одним з головних туристичних брендів Узбекистану.
Починаючи з XIX століття Бібі-Ханим став руйнуватися, провиною чому послужили землетрусу. У радянські роки від архітектурного комплексу залишилися вже одні руїни. Відновлення пам'ятника почалося в кінці XX століття, і зараз він зустрічає туристів у всеозброєнні. Правда, багато гостей Узбекистану їдуть розчарованими, вважаючи, що замість східних старожитностей їм підсунули просто новобуд. А французький архітектор Жан Рота взагалі назвав роботу реконструкторів, які працювали над відновленням мечеті, варварством, соспоставімим з діями талібів по відношенню до буддійським пам'ятників.
5. Мумія алтайської принцеси
Фальшиві пам'ятки, що обдурили мільйони туристів. Фото
Одна з головних визначних пам'яток Алтаю - мумія принцеси, знайденої на плато Укок. Місцеві шамани вважають її прародителькою всього алтайського народу на ім'я Кидин і наполягають на тому, щоб тіло дівчини було повернуто з музею в могилу. А поки вчені будуть оскверняти тіло, Алтай будуть переслідувати лиха.
Вчені в свою чергу заспокоюють містично налаштованих алтайців: знайдена дівчина ніяк не могла бути їх прародителькою, так як належала до європеоїдної раси і, найімовірніше, ставилася до середнього прошарку суспільства, тобто називати її принцесою, по суті, не зовсім коректно.
Читайте також: Хлопчик розсмішив принца Гаррі. Відео
6. Статуї Афінського акрополя
Фальшиві пам'ятки, що обдурили мільйони туристів. Фото
Афінський акрополь - один з найвідоміших античних пам'яток, історія якого починається за півтора тисячоліття до нашої ери. Спочатку це був просто пагорб, укріплений каменем, пізніше там виник храмовий комплекс зі статуями давньогрецьких богів. Зараз від багатьох храмів залишилися лише живописні руїни, а ось статуї збереглися дуже навіть непогано.
Але саме вони і є фейком. Справа в тому, що замість древніх статуй в Афінах туристам показують копії. Оригінали ще в XIX столітті вивіз посол Британії в Османській імперії (до складу якої тоді входила Греція). Зроблено це було з метою збереження пам'яток античного мистецтва. Зараз їм нічого не загрожує на батьківщині, але вони все ще зберігаються в Британському музеї, і повертати їх ніхто не поспішає.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Частые поломки и ремонт часов Apple Watch Париматч – отличное казино с хорошим рейтингом Большой выбор разных видов гипсокартона Отличные аккумуляторы для ноутбуков по оптимальной цене Ремонт балконов по доступным ценам

Последние новости