Будьте обережні: в Києві зафіксували смертельну лихоманку

12.09.2018 18:35 0

Будьте обережні: в Києві зафіксували смертельну лихоманку

Смертельна лихоманка Західного Нілу: що це і як не заразитися.
У Києві зафіксували захворювання менінгеальною лихоманкою Західного Нілу. Головною загрозою є те, що від цього вірусу можна померти, передає Собкор.
Дане захворювання зараз активно поширюється в Європі. Про це повідомила у Facebook заслужений лікар України, професор Ольга Голубовська.
Чи справді лихоманка вразила Київ?
Чоловік, який нібито підхопив інфекцію, знаходиться в інфекційному відділенні Олександрівської лікарні. Про це повідомила радник директора Департаменту охорони здоров'я КМДА Наталя Вишневська. На даний момент остаточний діагноз ще не поставлений, але все симптоми лихоманці Західного Нілу відповідають. Обставини зараження з'ясовують фахівці. Зараз стан пацієнта стабільний, але про прогнози говорити ще рано.
Що це за хвороба?
Лихоманка Західного Нілу — гостре вірусне захворювання, яке може привести до смерті. Сам вірус з'явився в 1939 році, але смерті від подібних симптомів були помічені ще задовго до цього.
Читайте також: Жахливу знахідку виявили в Києві на дитячому майданчику
У 2018 році в країнах Європи зафіксовано зростання цього захворювання. Вважається, що це пов'язано з аномально високою температурою і тривалими дощами, що змінюються посухою. Такі погодні умови сприяють розмноженню і поширенню комарів. З початку поточного року було зафіксовано 710 випадків захворювань менінгеальної лихоманкою Західного Нілу. Найсильніше постраждали такі країни, як Сербія, Італія, Греція, Угорщина і Румунія.
Способи передачі вірусу
Головне джерело інфекції та її резервуар — 17 видів птахів, включаючи голубів, ворон і домашніх екзотичних птахів, адже в їх організмах вірус може зберігатися до 200 днів. Набагато меншу загрозу несуть гризуни, кажани. Переносниками є різні види комарів, які широко поширені на території України. Крім цього хворіють коні, які, як і людина, не являють епідеміологічної небезпеки.
Група ризику
Люди, які подорожують інфіковани регіони, а також жителі цих регіонів.
Деякі групи населення (наприклад, люди похилого віку, вагітні жінки, люди з ослабленим імунітетом) мають підвищений ризик розвитку у них найбільш важкою нейроінвазівної форми хвороби.
Симптоми
Як зазначає Голубовська, у 80% людей інфекція протікає безсимптомно, у 20% хворих розвивається як грипоподібне захворювання. Ця група пацієнтів характеризується наступними симптомами:
різке підвищення температури тіла;
головний біль;
болі в горлі, м'язах, суглобах і спині;
слабкість;
нудота;
діарея.
Найнебезпечніше, коли вірус вражає центральну нервову систему. У таких випадках від 4% до 14% пацієнтів можуть померти.
Лікування та профілактика
На даний момент вакцини для людей не існує, розроблено ліки тільки для коней. Якщо людина планує виїхати в країни з підвищеною вірогідністю захворювання, а саме: Африку, Азію, Середземномор'я, то досить дотримуватися мінімальних правил.
Лікарі рекомендують дотримуватися чотирьох заходів профілактики цієї інфекції:
Уникати перебування на відкритому повітрі в піковий для укусів час — сутінки.
Носити сорочки з довгими рукавами і брюки світлих тонів.
Споживати репеленти, які містять ДЕТА (діетілтолуамід).
Регулярно видаляти воду з можливих місць розмноження комарів (квіткові горщики, ємності для води, поїлки для птахів і дитячі басейни), щоб не допустити їх перетворення в осередки розмноження.
Загрузка…

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Технологичное оборудование для разлива пива: самая выгодная цена в Украине Насколько безопасна и выгодна дистанционная торговля? Коды УКТ ВЭД Украины Выкуп любых автомобилей, в том числе и после ДТП Как выбирать мотоблоки и мотокультиваторы

Последние новости