Знову відкриття: вчені виявили найдавнішу у світі ДНК

12.09.2019 23:38 4

Знову відкриття: вчені виявили найдавнішу у світі ДНК

Багаторічне біомолекулярне дослідження грузинських учених і їхніх іноземних колег підтвердило, що найдавніша у світі ДНК, витягнута з останків тварини, виявлена на південному сході Грузії.
Про це пише СобКор.
У Національному музеї Грузії повідомили, що із зубної емалі знайдених останків носорога вченим вдалося витягти важливу генетичну інформацію, якій близько 1,77 мільйона років. Останки були знайдені в стародавньому городищі Дманісі, розташованому за 90 км від Тбілісі в регіоні Квемо-Картлі.
"Це найдавніша ДНК, вилучена з останків тварини, яка на мільйон років давніша за інформацію, відому до цього - взяту ДНК з коня на острові Укон на північному заході Канади, якій 700 тис. років", - наголошується в повідомленні.
Результати цього дослідження оприлюднив провідний науковий журнал Nature, що видається у Великобританії, у статті, авторами якої, разом з грузинськими вченими, є фахівці з наукових центрів Європи і США.
Читайте також: Вчені з'ясували, чому небезпечна борода
За словами вчених, "це прорив у давніх біомолекулярних дослідженнях, що дозволяє відновити еволюційну картину набагато більш ранніх епох, ніж це було можливо до сьогоднішнього дня, а також дослідити історію предків тварин і людини".
Біомолекулярний проект був розроблений і здійснений у рамках співпраці Національного музею Грузії і Копенгагенського музею (Данія) під керівництвом академіка Давида Лорткіпанідзе і професора Еске Вірслева. Аналізи проводилися в лабораторіях інститутів Копенгагена, Кембриджа і Макса Планка. У палеонтологічних дослідженнях брали активну участь італійські вчені з університету Флоренції.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Выбор и виды полотенцесушителей для ванной комнаты Что такое копирайтинг, зачем нужны копирайтеры? Микрокредитование на выгодных условиях Детская одежда по приемлемым ценам Облачное хранилище информации на серверах Украины и Германии

Последние новости