Сепсис: медики розповіли, як розпізнати "тихого вбивцю"

02.07.2019 17:34 6

Сепсис: медики розповіли, як розпізнати

Сепсис або «зараження крові» - смертельне захворювання, яке важко діагностувати. Навчитися розпізнавати його симптоми - найкращий захист від цього «тихого вбивці».
Про це пише СобКор.
Сепсис – смертельний стан, який виникає, коли бактеріальна інфекція потрапляє у кровотік. Люди з ослабленою імунною системою найбільш уразливі, але у будь-якої людини може розвинутися сепсис від початкової інфекції, такої як пневмонія, інфекція сечовивідних шляхів, або навіть від порізу на руці.
Сепсис прекрасно лікується антибіотиками, якщо виявити хворобу на ранніх стадіях. Але симптоми цієї хвороби можна сплутати з іншими захворюваннями. Тому сепсис часто вчасно не діагностується, поки не стає занадто пізно. Ось чому важливо вивчати ознаки сепсису, і першим і найважливішим є висока температура.
1. Лихоманка є найбільш специфічною ознакою системного запалення, викликаного інфекцією. З іншого боку, сепсис може викликати протилежний ефект. Іноді організм реагує на інфекцію знижуючи температуру тіла.
2. Біль або дискомфорт. Біль може відчуватися всюди або локалізуватися в місцях, абсолютно не пов'язаних між собою, наприклад, в животі і нозі. Це повинно насторожити.
3. Низький кров'яний тиск. Це є, ймовірно, найсерйознішим проявом інфекції і може вказувати на септичний шок, найбільш критичну стадію хвороби. Низький кров'яний тиск виникає під час сепсису, оскільки кровоносні судини починають втрачати рідину, а вени і артерії розслабляються, тому кров не рухається по тілу, як це повинно бути. Медичні рекомендації по сепсису наказують лікарям стежити за зниженням систолічного артеріального тиску (верхнє число) - загрозу представляє його зниження до рівня нижче 100.
4. Прискорене серцебиття. При сепсисі, серце намагається більш ефективно переміщати кров, щоб боротися з інфекцією. Є два способи, якими організм може це зробити, - збільшити частоту серцевих скорочень і посилити роботу серця. Частота серцевих скорочень у 90 ударів в хвилину або більше може бути одним з ознак сепсису.
5. Задишка. Сепсис може викликати прискорене дихання з двох причин: одна з них полягає в тому, що інфекція знаходиться в легенях, що викликає зниження вмісту кисню. Пневмонія, яка є найбільш поширеною причиною сепсису, є однією з таких інфекцій. Але навіть якщо інфекція не в легенях, оскільки вона прогресує, потреба організму в кисні зростає. Лікарів повинна насторожити частота дихання, що перевищує 22 вдихи за хвилину.
Читайте також: Лікарі розповіли, чому небезпечна задишка
6. Бліда, липка шкіра. Коли ваше тіло направляє свою енергію і ресурси в мозок і серце, воно може почати нехтувати менш важливими органами, такими як шкіра. При сепсисі, організм переміщує кровотік до найбільш важливих органів від частин, які менш важливі для виживання. Таким чином, це може призвести до меншого притоку крові до шкіри і викликати її блідість.
7. Зменшення сечовипускання. Через зневоднення, яке може виникнути при сепсисі, хворий сепсисом починають менше мочитися. Це може статися через те, що людина менше їсть і п'є, коли погано себе почуває. Але також це може бути викликано чимось більш серйозним: «протікають» кровоносними судинами.
8. Нудота, блювота і діарея. Кишкові проблеми можуть виникнути в результаті початкової кишкової інфекції, яка призводить до сепсису. Або, оскільки тіло переміщує кров до життєво важливих органів, воно видаляє кров від менш життєво важливих органів, таких як кишечник, що може викликати деякі з цих симптомів, якщо кровотік не адекватний.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Маракуйя вкусный, ароматный и сочный экзотический фрукт, который может позволить себе каждый Потолки Грильято – отличное решение для бизнеса Самые популярные утепляющие материалы среди киевлян Большой выбор разных видов гипсокартона Качественный, безопасный и надежный гемблинг

Последние новости