Пластик отруює кров людей у лікарнях

18.05.2019 2:15 5

Пластик отруює кров людей у лікарнях

Пластикові упаковки для зберігання донорської крові несуть серйозну загрозу.
Про це пише СобКор.
Упаковка для зберігання крові була запроваджена в 1950-х роках незадовго до того, як США вступили у Корейську війну. На той час, пластикова упаковка була рішенням медичних проблем, яка рятувала життя. Лікарі збирали кров і проводили переливання ще під час Першої світової війни. Але процес тільки починав набирати масштабів. Скляні посудини, які використовувалися для зберігання крові, були далеко не ідеальними. І проблема не лише в тому, що вони розбивалися. Їх важко було підтримувати в стерильному стані. А повітряні бульбашки всередині такого твердого контейнера ускладнювали процес переливання.
Нові пластикові упаковки, розроблені двома американськими вченими, мали низку переваг. Вони були легкими, дешевими, не розбивалися і займали вдвічі менше місця у холодильниках, ніж пляшки з аналогічним вмістом донорського матеріалу. Вирішувалася і проблема стерильності. Тому що кожна пластикова упаковка була одноразовою. Популярність такої ємності посилилася ще й одним випадковим відкриттям. Виявилося, що матеріал, який використовувався для пом'якшення пластику — діоктилфталат — впливав на кров'яні клітини як консервант. А це означало, що тепер кров можна було зберігати довше. Поява пластикових упаковок у кожній лікарні і банку крові в світі була лише питанням часу.
Читайте також: Названий дієвий напій для стабілізації артеріального тиску
Пластик поширився по всій системі охорони здоров'я. Через дешевизну, гіпоалергенність і еластичність він став незамінним матеріалом для всього: він шприців до штучних сердець. Але в останні роки експерти почали застерігати, що широке його використання у медицині може становити ризик для пацієнтів. Через надзвичайну важливість для індустрії, на медичне обладнання не розповсюджуються регуляторні обмеження, які не дозволяють використання певних хімічних речовин з негативним впливом на людське здоров'я. Хоча в цьому конкретному випадку такі речовини мали особливо тісних контакт з тілом. "Ставлення було завжди поблажливим. Ніби користь використання пластика перевершувала все інше", — каже комісар з питань хімічної політики в адвокатській групі Health Care Without Harm Дорота Напєрська.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Большой выбор женских рубашек оптом Ассортимент компьютерных мышек Продажа автомобиля Nissan Играть на Casino Rox, чтобы отдыхать Сайт, на котором знают толк в аккумуляторах

Последние новости