Вживлюючи електроди в нерви, дослідники можуть електрично стимулювати їх. Це призводить до того, що пацієнт сприймає відчуття, що виникають в протезі.
Про це пише СобКор.
Шведські вчені вперше підключили протез руки безпосередньо до нервів людини, дозволяючи йому рухати пальцями за допомогою свого розуму і навіть відчувати тактильні відчуття.
Дослідники з Технологічного університету Чалмерса в Гетеборзі і біотехнологічної фірми Integrum AB створили протезну руку в рамках амбітної європейської дослідницької програми по протезуванню кінцівок DeTOP.
Читайте також: Медики придумали, как сохранить подростку ногу
Хірурги прикріпили протез до двох кісток передпліччя (променевої та ліктьової) жінки за допомогою титанових імплантатів і підключили 16 електродів безпосередньо до її нервах і м'язам, що дозволило їй контролювати руку за допомогою думок і задіяти її, щоб зав'язувати шнурки і набирати текст на клавіатурі.
Це перший клінічно життєздатний, спритний і чутливий протез руки, придатний для використання в реальному житті. На опублікованому відеоролику видно, як жінка використовує імплантат для маніпулювання віртуальною рукою на екрані комп'ютера, тобто ще до того, як було встановлено сам фізичний протез.