Тривале сидіння на одному місці і брак руху науковці назвали вагомими факторами скорочення життя.
Дослідники з’ясували, що сидіння може мати «смертельний поріг», а перевищення цієї норми вкрай несприятливо впливає на організм. І навпаки, зменшення часу, проведеного сидячи, здатне продовжити життя. Про це пише daily-news.com.ua
Як повідомляє American Journal of Preventive Medicine, саме надмірний руховий спокій у ряді випадків стає причиною смерті.
Приблизно 3,8% щорічних смертей на Землі відбувається значною мірою завдяки надмірному поширенню сидячого способу життя.
Скорочення часу сидіння до 3-х годин на день може продовжити життя майже на два з половиною місяці, — такий вердикт дослідників.
В рамках проекту експертами була проаналізована статистика по смертності за останні 15 років. Крім того, автори роботи задіяли бази даних ВООЗ і свої власні результати моніторингу. Так вони змогли встановити конкретну частку смертей з природних причин, безпосередньо чи опосередковано пов'язаних із сидячим способом життя – в результаті розвитку ожиріння, схильності до інфарктів і інсультів, травм хребта і іншим хворобам, характерним для малорухливості.
За словами дослідників, подолавши надмірну свідому нерухомість, можна запобігти щорічній смерті приблизно 440 тисяч осіб.
Саме стільки смертей можна було б уникнути щорічно, якщо б люди проводили більше часу стоячи або рухаючись, а не сиділи, — зазначили експерти.
Читайте також: Вчені назвали речовину, яка продовжує життя людини
Крім того, вчені з'ясували, що жінки, які сидять більше шести годин щодня, мають вищий ризик виникнення онкологічних захворювань.