Вчені знайшли спосіб вирощувати людські кінцівки

02.12.2018 18:05 0

Вчені знайшли спосіб вирощувати людські кінцівки

Фахівці з Біологічної лабораторії острова Маунт-Дезерт відкрили ген регенерації, завдяки якому у ящірок відростає хвіст і інші тварини "латають" на собі рани.
Про це пише СобКор.
Це крутіше, ніж просто загоєння тканин – вчені заявляють, що таким чином можна буде створювати нові кінцівки.
Технологія секвенування допомогла вченим уважно вивчити геном організмів, здатних регенерувати. В результаті у всіх видів піддослідних істот були знайдені загальні генетичні механізми.
Відштовхуючись від того, що понад 430 мільйонів років тому для всього живого існував загальний предок, вчені зробили гучну заяву: відшукати і пробудити "ген регенерації" можна і в людині. Зараз перед вченими стоїть завдання, як активувати дрімаючі властивості в людському організмі.
Читайте також: Вчені знайшли тест на вагітність, якому більше 3000 років
Проведене дослідження показало – дані ділянки ДНК грають важливу роль в утворенні бластеми, що представляє собою популяцію клітин, які накопичуються в рані після ампутації. У результаті це сприяє відновленню втраченої кінцівки у деяких тварин.
Фахівці припускають, що на ці процеси також надає великий вплив мережу регулярних молекул — РНК. Саме вони, можливо, є причиною того, що регенерація тканин у людини не така активна.
Однак вплив на них може допомогти повертати людям кінцівки.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Радиаторы из стали Где купить камеры? Новинки систем безопасности от компании «ОХРАНКА» Почему секционные ворота – это лучший вариант для автомобильного бокса? Кредит под залог автомобиля

Последние новости