Названі найбільш дивні та кумедні винаходи року

14.09.2018 11:32 1

Названі найбільш дивні та кумедні винаходи року

Ці наукові дослідження змусять спочатку посміхнутися, а потім — задуматися.
Визначено переможців Шнобелівської премії 2018 року, пише Собкор.
Премію присуджують за найдивніші винаходи, які часто не мають очевидного практичного застосування.
Насправді, Шнобелівська премія — своєрідний американський курйоз. Вчені сміються над собою і своїми колегами, перетворюючи церемонію в комедійну театралізовану виставу з елементами абсурду.
В цьому році, наприклад, її одночасно перекладали на на п'ять мов — російську, німецьку, португальську, китайську та сирну (все вірно п'ятий «перекладач» просто називав випадкові сорти сиру).
Говорили всі «перекладачі» одночасно і в один мікрофон — спеціально щоб розібрати було неможливо ані слова.
Оскільки премія жартівлива і може образити когось із авторів серйозних наукових робіт, організатори церемонії не публікують список номінантів заздалегідь, а для початку повідомляють переможців особисто — надавши тим повне право відмовитися від участі.
Втім, як зазначають самі організатори, більшість переможців не проти посміятися над собою і нагороду з радістю приймають.
Тривалість промови переможця обмежена рівно однією хвилиною. Поле чого на сцену виходить 8-річна дівчинка, що перебиває лауреатів криками «Досить, мені нудно!» — до тих пір, поки ті не замовкнуть.
При цьому Шнобелівські премії вручають справжнім, серйозним ученим. Наприклад, лауреат Нобелівської премії з фізики 2010 року Андре Гейм став володарем Шнобеля десятьма роками раніше — за свій досвід з «літаючою жабою».
Читайте також:Названі найкращі в світі країни для відпустки
Переможці
Приз в номінації «Антропологія» отримав швед Томас Перссон і його колеги за дослідження поведінки тварин в зоопарку, яке доводить, що шимпанзе пародіюють людей нітрохи не рідше — і нітрохи не гірше, — ніж люди пародіюють шимпанзе.
Нагорода в області «Біологія» дісталася команді вчених під керівництвом Пауля Бехера, які експериментально підтвердили: справжні поціновувачі вина можуть за одним запахом точно визначити наявність в келиху фруктової мушки.
Паола Ромао і її співавтори з Бразилії отримали приз в номінації «Хімія» за дослідження очищаючих властивостей людської слини і можливостей її використання для боротьби з брудними поверхнями.
У номінації «Медична освіта» приз отримав японець Акіра Хоріукі. Назва його наукової роботи звучить так: «Колоноскопія в позиції сидячи: уроки самостійної колоноскопії». Без коментарів.
Премії з літератури удостоїлася команда вчених з Оксфорда, яка експериментально довела, що люди, які купують складну техніку, практично ніколи не читають прикладену до неї інструкцію.
Джеймс Коул підрахував, що раціон канібалів куди менш калорійний, ніж більшість традиційних дієт, за що і був удостоєний нагороди в «Харчовій» номінації.
Премія миру дісталася команді вчених з Іспанії і Колумбії — за роботу «Крик і лайка за кермом автомобіля: частота, причини, ризики та покарання».
Особливу реакцію залу викликала вручення нагороди в номінації «Послуги репродуктивної медицини» — вона дісталася команді вчених з США і Японії, які навчилися застосовувати поштові марки для визначення частоти нічних ерекцій у чоловіків.
І, нарешті, премію з економіки отримали дослідники з Китаю, США і Сінгапуру, які довели, що знущання над лялькою вуду, що зображає ненависного боса, дійсно знижує рівень стресу співробітників.
Загрузка…

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Современные насосы ЭЦВ для выкачки воды из скважин Мода в крутые 90-ые Шапки зимой 2018 года – что носить? Ковані перила – це завжди родзинка у вашому будинку Почему стильные туфли так популярны в Индии?

Последние новости