Лікарі-дієтологи розповіли про найкорисніші плоди осені, які з легкістю можна придбати.
Про це пише СобКор.
Гарбуз багатий бета-каротином (завдяки чому він оранжевого кольору) — в 5 разів більше, ніж у моркві. Насамперед, він сприяє гарному зору, здоров’ю слизових та хорошому стану шкіри. Таким чином, можна менше хворіти респіраторними захворюваннями, адже слизова бере на себе перший удар. Більш того, гарбуз допомагає зміцнити імунну систему. У ній міститься калій — він допомагає при профілактиці серцево-судинних захворювань і виводить з організму зайву воду. Вітамін А допоможе захиститися від раку шкіри і отримати рівний загар — він захищає від агресивного впливу ультрафіолету. Крім цього, гарбуз багатий кальцієм, магнієм, цинком, фосфором і йодом. Цікаво, що бета-каротин не втрачає своїх властивостей при термічній обробці, проте в страву для його засвоєння потрібно додати жир (вершкове масло, вершки, рослинну олію, сметану, йогурт, морозиво).
Сливи багаті антиоксидантами. Цікаво, що саме яскравість кольору (це відноситься до червоних, фіолетових і синіх рослин) свідчить про те, наскільки продукт містить багато антоціанів — ці сполуки здатні захистити від старіння, оскільки борються з вільними радикалами. В тому числі вони захищають серцево-судинну систему від вікових змін.
Читайте також: Лікарі назвали продукти, які оздоровлюють печінку
Сливи допомагають виводити з організму солі важких металів і радіонукліди, вони багаті клітковиною і пектинами. Сливи допомагають очистити печінку і знизити рівень холестерину в судинах. Однак вживати їх варто в сирому вигляді — термічна обробка веде до руйнування вітаміну С.
Груша за деякими параметрами може вважатися кориснішою яблук — у неї нижчий глікемічний індекс, а також вона дає відчуття ситості, на відміну від яблук, органічні кислоти в яких, навпаки, дратують шлунок і призводять до появи почуття голоду.
Калій, магній та пектини, які містяться в грушах, сприяють хорошому очищенню кишечника. Зелена груша завдяки в’яжучій дії корисна при діареї. Груші краще вживати в сирому вигляді, але якщо їх запекти, пектини будуть боротися з надлишками холестерину.