Вчені розповіли про користь огидних запахів

24.06.2019 20:26 6

Вчені розповіли про користь огидних запахів

Огидні запахи, наприклад, гною або гнилої риби, можуть допомогти в запам'ятовуванні великих обсягів інформації.
Про це пише СобКор.
У 1972 році когнітивний психолог Ендель Тульвингом розділив людську пам'ять на два типи: епізодичну і семантичну.
Епізодична пам'ять відповідає за спогади про конкретні події, ситуаціях і переживаннях, які мають сильне емоційне забарвлення.
Семантична пам'ять відповідальна за загальні знання людини: слова, правила, абстрактні ідеї. Саме вона дозволяє людям користуватися мовами.
Читайте також: Вчені розповіли, як журавлина діє на антибіотики
Ці два види пам'яті можуть працювати разом, коли людині потрібно засвоїти багато навчальної інформації – вона запам'ятовується краще, якщо вписати її у свій особистий досвід.
Якщо зв'язати нову інформацію з найбільш огидним вам запахом, то успішне запам'ятовування забезпечено, кажуть вчені. Вони перевірили цей спосіб на групу підлітків і дорослих людей, йдеться у результатах дослідження міжнародної групи вчених.
Учасникам дослідження запропонували виконати кілька завдань на запам'ятовування: одні були посилені огидними запахами, а інші ні. Через 24 години вчені перевірили, як люди запам'ятали інформацію – завдання з запахами відклалися в пам'яті набагато сильніше.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Идеальная новостройка в Броварах глазами инвестора — современная и комфортная Широкий выбор бритв для мужчин по отличным ценам Чистота в доме залог здоровья Стик-корректор Maxclinic Lifting Stick – качество, проверенное результатом Документы, необходимые для получения рабочей визы в Польшу

Последние новости