Звалище Газипур в Нью-Делі вже досягло висоти веж Лондонського моста і продовжує зростати з неймовірною швидкістю.
Про це пише СобКор.
Якщо ця динаміка збережеться, то вже через рік гора сміття стане вище, ніж Тадж-Махал, одна з найвідоміших архітектурних пам’яток Індії.
Величезну купу сміття місцеві жителі жартома називають «Еверест». Вона вже зросла до 65 метрів у висоту, і тому Верховний суд Індії виніс постанову: забезпечити звалище сигнальними вогнями, щоб літаки і вертольоти випадково не врізалися в неї. Газипур вперше відкрили в 1984 році, і, зрозуміло, ніхто не очікував, що вона досягне таких жахливих розмірів.
До 2002 року сміттєвий пагорб піднявся на 20 метрів над землею і, згідно з проектом, повинен був закрити. Проте досі 21 мільйон людей, що живуть в Нью-Делі, мимоволі залежать від цього смердючого чудовиська і двох його «родичів» — сусідніх звалищ. Примітно, що свого максимального об’єму всі вони досягли вже як мінімум 10 років тому, але сміття продовжує надходити. «Кожен день в Газипур скидається близько 2000 тонн сміття», — розповів один з муніципальних чиновників Делі, який побажав залишитися невідомим. Це означає, що кожен рік звалище зростає приблизно на 10 метрів у висоту. Це не лише неприємно з точки зору естетики, але й просто небезпечно. В минулому році два місцевих жителі виявилися буквально поховані під лавиною сміття, яка зійшла після проливного дощу. Але не це головна біда: оскільки відходи, що зберігаються в Газипурі, являють собою пухку й нічим не захищену органіку, то з часом вона просто починає розкладатися. Такий великий процес гниття викликає нагрівання сміття і виробляє дуже багато метану.
Читайте також: “Гора-убийца” впервые зимой покорилась альпинистам
Зрозуміло, випадкові пожежі дестабілізують конструкцію ще сильніше, не кажучи вже про смердючий смог, що забруднює повітря. Звалище розташоване прямо на землі, а тому продукти розпаду, які утворюються в процесі так званого вилуговування, потрапляють у місцеві водойми і забруднюють ґрунтові води. Жителі Нью-Делі кажуть, що величезна купа сміття смердить так сильно, що дихати в її околицях практично неможливо. Місцевий лікар розповів, що кожен день до нього на прийом потрапляє приблизно 70 чоловік зі скаргами на наслідки пасивного отруєння — від респіраторних захворювань до інфекцій і захворювань шлунку, спровокованих брудним повітрям.
Особливо сильно від цього страждають діти та немовлята. Багато політичних партій намагалися розв’язувати проблему з цією «бомбою уповільненої дії», але поки жодна з них не досягла суттєвих результатів. Індія — один з найбільших виробників сміття у всьому світі, яка вже давно зіткнулася з так званою «кризою відходів». Якщо заходи не будуть зроблені найближчим часом, то Газипур і сусідні смітники незабаром зростуть настільки, що очистити їх стане просто неможливо