Вчені назвали композицію, яка відлякує комарів

07.04.2019 4:00 8

Вчені назвали композицію, яка відлякує комарів

Міжнародна група вчених, шукаючи нові методи боротьби з небезпечними комарами, звернула увагу на те, що комахи не просто видають писк — це заклик їх до спаровування.
Про це пише СобКор.
Комарі Aedes aegypti, які є розносять страшну лихоманку денге, гудуть в діапазоні 400 — 600 Гц. Причому без цих звукових «маячків» спаровування просто не відбудеться, бо самки без них втрачають орієнтир і всяку тягу до контакту з самцями.
Це і наштовхнуло вчених на ідею внести хаос в цей процес за допомогою музики. Головна складність полягала в підборі саме тієї музичної форми, яка максимально позбавляла б комарів тяги до спаровування. І така музика була знайдена — це композиція американського музиканта Skrille — «Scary Monsters and Nice Sprites. Хто не знайомий з цим «дивним» музичним творінням, уточнимо, що ця композиція більше схожа на какофонію з семплів, шумових ефектів і басових ритм-ударів. Слухати таку музику без шкоди своїй психіці непросто навіть людині. Проте, вона користується великою популярністю на відеохостингу YouTube (більше 300 мільйонів переглядів).
Читайте також: Вчені назвали найбільш «невдалу» групу крові
Комарі Aedes aegypti переносять її з працею. Дослідники помітили, що за допомогою такої музичної атаки можна не тільки боротися з небезпечними комахами, а й завдати серйозної шкоди корисним комахам-запилювачам. Тому застосовувати її потрібно дуже обережно.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Юридические услуги для бизнеса Адреса отделений Укргазбанка Увлажняющий крем Soir de Lune для избранных Удобрения и семена по лучшим ценам Мех: модные тенденции 2018

Последние новости