Дослідники з’ясували причину занепаду однієї із стародавніх цивілізацій

28.12.2018 12:36 2

Дослідники з’ясували причину занепаду однієї із стародавніх цивілізацій

Британські кліматологи з’ясували, чому 4200 років тому раптово зникла Аккадська імперія, перша об’єднана шумерська держава на території Ірану та Іраку.
Дослідження сталагмітів в Ірані показало, що причиною катастрофи могли стати наймогутніша посуха і пилові бурі, пише daily-news.com.ua
Сталагміти – це кам’яні нарости, які складаються з своєрідних "річних кілець", чия товщина, хімічний та ізотопний склад безпосередньо відображають те, як багато води потрапляло в печеру в різні епохи їх формування.
Коли команда під керівництвом доктора Стейсі Керолін з Оксфордського університету вивчала сталагміт з печери Гол-е-Зард в іранських Альбурскіх горах, що утворився в період між 5200 і 3700 років назад, вони побачили, що приблизно 4200 років тому відбулися різкі кліматичні зміни.
Вчені виявили різкі скачки кількості магнію в порівнянні з кальцієм 4510 і 4260 років назад. Ці зміни тривали 110 і 290 років, відповідно, перш ніж склад сталагміта повернувся до колишніх рівнів. Мала кількість кальцію говорить про те, що води було недостатньо.
Промисловість древніх цивілізацій іноді могла залишати геологічні сліди на планеті, але немає жодного механізму, за допомогою якого аккадці могли б впливати на такі віддалені печери. Тому, швидше за все, те, що викликало хімічні зміни, призвело до падіння імперії, а не дії імперії змінили хімію віддалених печер.
"Ми давно підозрювали, що в цей час відбулася кліматична катастрофа, що одночасно занапастила не тільки шумерів, але і давньоіндійську і єгипетську цивілізації. Доказів цього, крім деяких суперечливих знахідок на березі Червоного моря і Оманської затоки, у нас не було", – пише Стейсі Керолін з Оксфордського університету.
Відкладення Червоного моря і Оманської затоки, в числі інших джерел, раніше використовувалися для того, щоб припустити, що в Західній Азії в цей час був хоча б один великий посушливий період, але їх датування було занадто неточним. Сталагміти, з іншого боку, дають датування з похибкою 31 рік.
Читайте також: Учені розповіли, в якому віці краще не народжувати
Таким чином, те, що зростання сталактитів і сталагмітів різко сповільнилося, свідчить про раптове і різке зменшення рівня опадів. Ця посуха тривала більше трьох сотень років, що збігається за часом з початком ери відродження Месопотамії і появи Вавилонії.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Обеды с доставкой офис – идеальный вариант не пропустить приём пищи Шикарный ассортимент песцовых шуб Как правильно накачать велосипедное колесо Микрокредитование на выгодных условиях Юридические услуги и консультации на профессиональном уровне

Последние новости