Експерти визначилися з найкращими книжками 2018 року

22.12.2018 17:40 0

Експерти визначилися з найкращими книжками 2018 року

Експерти з проекту підтримки дитячого читання "BaraBooka. Простір української дитячої книги" назвали найкращі українські дитячі, підліткові та родинні книжки 2018-го.
Про це пише СобКор.
Перемогу здобули книжки у дванадцяти номінаціях, серед яких дебют автора, ілюстратора і видавництва, а також ілюстратори року, пізнавальна, підліткова, родинна книжки.
За результатами читацького голосування перше місце зайняла книжка "Зуб" - авторка та ілюстраторка Надьожна (Надія Кушнір), видавництво "Книгаренька".
"Цього року у нас дуже яскравою і різноманітною була пізнавальна література для дітей, каже головна редакторка "простору української дитячої книги БараБука" Анна Третяк.
Окремо можна виділити такий тренд як життєписи видатних осіб. «В номінації "Пізнавальна книжка" переміг "Вільям Шекспір" Валентини Вздульської. Діти зазвичай слабко орієнтуються в історії, не розуміють, як жили люди багато років тому. Це покоління треба занурювати в ту атмосферу. Валентина з цим впоралася. Також ми відзначили "Це зробила вона" як "Соціальний проект року". В двотомнику 100 постатей, українок або жінок з українським корінням, які досягли успіхів в різноманітних сферах – археології, медицині, космонавтиці, спорті. Ще одне пізнавальне видання стало переможцем в номінації "Родинна книжка року". Це кулінарне видання для дітей "Ням! Готують діти" Маші Сердюк.
Там 25 покрокових рецептів різних страв з фотографіями».
Цього року ще один тренд – феміністична література- книжки для дівчат і про дівчат. Це світовий тренд, батьки не хочуть читати своїм дітям звичайні казки, в яких дівчина завжди слабка, її треба захищати. А розказувати історії про реальних дівчат, які круті. Такими є перекладне видання "Казки на ніч для дівчат-бунтарок" та "Сила дівчат" Катерини Бабкіної та Марка Лівіна про українських жінок".
Читайте також: Молодіжна столиця України: яке місто здобуло перемогу
Переможці 2018
"Ілюстратори року": Романа Романишин та Андрій Лесів за пізнавальну книжку "Я так бачу" ("ВСЛ").
"Поетична книжка року": "Раз овечка, два овечка" Галини Крук, ілюстрації Ольги Барабах ("Віват").
"Перша книжка малюка": вімельбух "Новорічні канікули" Інни Рудої ("Каламар"). "Пізнавальна книжка року": "Вільям Шекспір" Валентини Вздульської, іл. Марія Мороз ("ІПІО").
"Родинна книжка року": "Ням! Готують діти" Маші Сердюк, Юлії Нієдри, Марі Кінович ("Братське").
"Ілюстрована книжка року": "Сова, яка хотіла стати жайворонком", текст: Галина Вдовиченко, ілюстрації: Христина Лукащук ("Чорні вівці").
"Підліткова книжка року": "Знає тільки Мару" Олени Рижко (ВЦ "Академія").
"Підліткове фентезі року": "Дитя песиголовців" Володимира Арєнєва, іл. Олександра Продана (ВД "Києво-Могилянська академія" / "АССА")
"Соціальний проект року": "Це зробила вона" / "Це теж зробила вона" (видавництво "Видавництво").

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Быстрое и комфортное получение биометрического паспорта Коды УКТ ВЭД Украины Минеральная вода премиум класса Лечение алкоголизма в Харькове: куда обращаться? Лучшее место для полезного досуга вашего ребенка в Херсоне

Последние новости