Державне бюро розслідувань «займеться» діяльністю НАБУ і САП

10.08.2018 10:35 1

Державне бюро розслідувань «займеться» діяльністю НАБУ і САП

З 1 вересня в Україні почне роботу Державне бюро розслідувань (ДБР) — новий правоохоронний орган, створений для боротьби зі злочинами високопоставлених чиновників.
Про це пише видання daily-news.com.ua
Вже зареєстровано сім територіальних управлінь ДБР — в Києві, Краматорську, Полтаві, Мелітополі, Миколаєві, Хмельницькому та Львові. Зараз триває конкурсний відбір для бажаючих працювати в Бюро: вакантні сотні позицій, серед яких і керівні посади. Тисячі претендентів проходять перевірки на поліграфі і співбесіди за участю представників громадських організацій.
Минулого тижня внутрішня конкурсна комісія Бюро оголосила про перші 75 переможців відбору на позиції слідчих центрального апарату в ГБР. За словами директора ГБР Романа Труби, фахівці приступлять до роботи "з дня на день". А свої перші розслідування новий правоохоронний орган офіційно почне у вересні, після повноцінного старту роботи.
У підслідності Бюро — злочини вищих посадових осіб, суддів, працівників правоохоронних органів, а також військові злочини. Тобто осіб, які мають можливість впливати на хід кримінального провадження і уникати покарання. Так що, швидше за все, перші справи ДБР будуть гучними і показовими. Експерти не виключають, що слідчі цього органу в першу чергу "пройдуться" за новою "касти недоторканних" — детективах НАБУ.
"ДБР буде проводити і оперативну, і пошукову роботу щодо НАБУ і САП, і буде проводити досудове розслідування, і розслідувати такі факти, які сьогодні — протягом трьох років вже — забили весь інформаційний простір, а результатів розслідування немає", — переконаний колишній заступник генпрокурора Олексій Баганець.
Інформаційна війна між керівництвом НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою (САП) наочно продемонструвала, що в роботі цих органів існує маса проблем і систематично відбуваються правопорушення. Однак до сих пір це ніким не розслідувалася, адже НАБУ було фактично нікому не підконтрольний. ДБР — єдиний орган, уповноважений розслідувати його діяльність.
Читайте також: Порошенко наказав підготувати нову резолюцію щодо статусу Криму
Загрузка…

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Когда первые остаются лучшими Кроссовки на зиму от бренда Reebok Почему секционные ворота – это лучший вариант для автомобильного бокса? Как выучиться в Германии Дитячий столик для годування — навіщо і який він потрібен?

Последние новости