• Пн
  • Вт
  • Ср
  • Чт
  • Пт
  • Сб
  • Вс

Які символи отримає новий глава держави: онлайн-трансляція

21.05.2019 5:37 7

Які символи отримає новий глава держави: онлайн-трансляція

Сьогодні відбувається урочисте засідання Верховної Ради, на якому Володимир Зеленський складає присягу і отримає символи влади.
Про це пише СобКор.
Президент отримає атрибути влади. Це штандарт, знак президента України, президентська булава та гербова печатка. Більшість з них у переліку обов’язкових атрибутів з’явилися у 1999 році, до другої інавгурації Леоніда Кучми.
До цього символ був лише один - штандарт. Це синій прапор із вишитим на ньому гербом. Завдяки спеціальній підкладці він виглядає об’ємним. За такою ж технологією зроблені і прапори королеви Великої Британії, президентів США та Франції.
Знак президента України - його ще називають колар. Він складається з медальйона-підвіски, 6 фініфтевих медальйонів і 12 декоративних ланок. Вінчає колар ладанка, яка, за переказами, належала гетьману Івану Мазепі. Виготовлений знак президента з білого і жовтого золота 585 проби і важить майже 400 грамів. Під час інавгурації його надівають президенту на шию. Застібка не передбачена, щоб колар випадково не розстібнувся під власною вагою.
Читайте також: Інавгурація Зеленського: відомі нові подробиці
Президентська булава виготовлена зі срібла і покрита золотом. Руків’я прикрашене коштовним камінням, а верхівка, яка називається яблуко, інкрустована 64 смарагдами та гранатами. Завважки булава 750 грамів. До речі, в ній прихований тригранний стилет з булатної сталі. На стилеті позолотою написаний латиною девіз «Все повертається». Дістати стилет з булави можна, натиснувши секретну кнопку.
І останній президентський символ - це гербова печатка. На її виготовлення пішло півкіло срібла. У центрі малий державний герб України, а по колу напис - Президент України. До речі, цей символ президент використовує у повсякденній роботі для засвідчення підпису на грамотах, посвідченнях до почесних відзнак, а також на посланнях главам інших держав.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Авто запчасти б/у по выгодным ценам Как красиво выражать эмоции Разнообразная посуда для вашего ресторана Как удалить сажевый фильтр? Качественный, безопасный и надежный гемблинг

Последние новости