Медики порадили, чим замінити цукор у дитячому меню

06.04.2019 11:56 5

Медики порадили, чим замінити цукор у дитячому меню

Один з найпоширеніших замінників цукру — фруктоза, саме вона входить до складу напоїв і продуктів харчування для дітей.
Про це пише СобКор.
Безсумнівний її плюс: фруктоза повільно всмоктується, засвоюється, не вимагаючи інсуліну, не змінюючи різко рівень цукру в крові, тому широко використовується в дієтичному харчуванні. А ще на 20-25% знижує ризик розвитку карієсу, що особливо актуально для дитячих зубів з незміцнілою емаллю. Фруктозу вважають кращим еквівалентом цукру в дитячому харчуванні: її можна додавати в різні страви, звичайно, в розумній кількості.
Нерідко на етикетці товару можна побачити напис: "продукт не містить цукру". А що ж тоді дає солодкий смак? Звичайно, замінники. Півбіди, якщо це вуглеводні цукру — сорбіт або ксиліт. Вони небажані лише у великих кількостях, так як дратують рецептори кишківника і можуть викликати болі в животі.
Набагато гірше, якщо це аспартам — синтетичний цукрозамінник, він заборонений в країнах ЄС для використання в дитячому харчуванні. Солодкі двійники зазвичай ховаються під шифром, наприклад, аспартам позначається як Е951, а небажаний для дітей і майбутніх мам цикломат як Е952, ацесульфам — Е950. Так що, роблячи покупки, вивчайте написи на етикетках.
Краще всього, якщо малюк дізнається смак солодкого якомога пізніше. Але часто дитинастає "солодколюбом" ще до народження. Плід, як доводять дослідження вчених, уже на 15-17-му тижні вагітності цілком здатний відрізняти солодке від солоного, а до семи місяців внутрішньоутробного життя у нього формуються смакові пристрасті, які залишаються на все життя. Так що, якщо майбутню маму тягне на солодке і борошняне, заради здоров'я малюка не варто потурати своїм примхам. Як і в період годування грудьми дуже важливо вибудувати правильне меню, розраховане на двох.
Наступну велику помилку багато роблять, коли приходить пора прикорму. Починають зі солодких фруктових пюре і каш — і малюк відвертається від овочевих страв, а пізніше від м'ясних, рибних і сиру.
Читайте також: Жахливу знахідку виявили в Києві на дитячому майданчику
Важливо переломити впертість маленького капризулі. Краще пропустити годування, але домогтися, щоб у наступне дитина з'їла саме те, що потрібно.
Освітлені соки обов'язково розбавляють на дві третини водою. Для малюків випускаються і нектари — що ж краще? У соках фруктова частина складає 50%, в нектарах — 25-27%. Відповідно, чим нижче фруктова частина, тим більше води і цукру.
Як відучити дитину від солодкої каші або сиру з варенням? Використовуйте замість цукру фруктозу, поступово зменшуючи її кількість, додавайте в кашу або сир шматочки фруктів, солодкі ягоди (ідеально підходять для цього родзинки, курага та ін.).
Багато дітей люблять йогурти. Продукт, звичайно, корисний. Але мами повинні знати: якщо малюк схильний до запорів, солодкі інгредієнти, що входять в склад йогуртів, лише посилять цю "неприємність". У таких випадках дитині краще давати кефір, ряжанку або кисле молоко.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Комфортная стоматология доктора Колоса Организация обучения за рубежом Качественные бумажные обои от известных производителей Выбор автошин: грузовые и легковые Разговорный английский — доступно, быстро, интересно

Последние новости