Чадний газ: прості поради, як запобігти отруєнню

22.12.2018 13:39 0

Чадний газ: прості поради, як запобігти отруєнню

Взимку, коли частіше топлять печі та груби, посилюється небезпека отруєння чадним газом.
Про це пише СобКор.
Що потрібно знати. У прес-службі МОЗ України надали інформацію.
Якщо в приміщенні немає нормального доступу свіжого повітря, погано працює вентиляція чи несправне обладнання — в ньому може накопичуватись чадний газ.
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах.
Тому визначити, яка концентрація в приміщенні — неможливо без спеціальних приладів.
Потрапляючи в організм під час дихання, газ проникає з легенів в кровоносну систему, де з'єднується з гемоглобіном.
Внаслідок цього кров втрачає здатність переносити і доставляти кисень тканинам, а організм швидко починає відчувати його недостатність.
Що довше людина вдихає газ, то серйозніші симптоми можуть виникнути.
Це також залежить від концентрації газу в повітрі. Навіть в невеликих концентраціях протягом тривалого часу, вдихання газу може мати серйозні наслідки для здоров’я.
Симптоми отруєння чадним газом не завжди очевидні, особливо при його низькій концентрації. Вони можуть бути схожі на грип чи харчове отруєння. Але на відміну від грипу, отруєння чадним газом не викликає підвищення температури.
Найбільш поширений симптом при отруєнні чадним газом — головний біль. Також людина, яка отруїлась чадним газом, може відчувати запаморочення та втому, утруднене дихання, задишку, сухий кашель, нудоту та блювоту.
Тривалий вплив низьких доз чадного газу може призвести до появи неврологічних симптомів — проблем з мисленням та концентрацією чи появи емоційних змін у поведінці, до прикладу, людина стає роздратованою, схильна приймати імпульсивні та нераціональні рішення.
Більш серйозні симптоми — втрата рівноваги, зору, порушення пам’яті або ж втрата свідомості. Це може статися всього протягом двох(!) годин, якщо у повітрі буде велика концентрація чадного газу.
Якщо ви відчуваєте ці симптоми і підозрюєте, що причиною може бути чадний газ, перш за все — вимкніть усі прилади, крім електричних та відкрийте вікна, щоби впустити в приміщення повітря. Якщо погано почуваєтесь — зверніться до лікаря!
Читайте також: Прості поради, як бути активним зранку
ЯК ЗАПОБІГТИ ОТРУЄННЮ ЧАДНИМ ГАЗОМ
Для обігріву помешкання використовуйте лише ті прилади, які для цього призначені, до прикладу, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення.
Регулярно перевіряйте газові прилади, вентиляційні канали та димоходи на справність.
Не залишайте увімкненими газові прилади без нагляду.
У помешканні з пічним опаленням завжди відчиняйте заслінку в пічці чи комині.
Електровитяжці та газовій колонці не місце в одному приміщенні.
Завжди провітрюйте приміщення, якщо в них є газові прилади.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Польша больше не спешит отказываться от российского газа ObolonSky – новостройка на Оболони прямо возле метро Размещение в лучшей гостинице "Джинтама-Бриз" Сообщество предпринимателей Club 100 — путь развития Дом престарелых для самых близких

Последние новости