НАБУ підозрює, що на сонячних станціях маніпулюють з зеленим тарифом

09.11.2018 16:15 0

НАБУ підозрює, що на сонячних станціях маніпулюють з зеленим тарифом

Отримання фіксованого зеленого тарифу раніше фактичного запуску станції завдало шкоди.
Нацкомісія з питань енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) за заявою НАБУ прийняла 6 листопада рішення про проведення позапланової перевірки компанії Токмак Солар Енерджі в Запорізькій області, яку детективи підозрюють у маніпуляціях з "зеленим тарифом".
Як пише видання daily-news.com.ua
Згідно з проектом постанови, НАБУ виявило підроблення з введенням в експлуатацію третьої черги сонячної станції потужністю 6 МВт / год.
Так, на думку слідства, Токмак Солар Енерджі отримало зелений тариф по третьої черги вже 25 грудня 2012 року, подавши підроблені документи про введення ще не побудованих площ в експлуатацію.
Детективи НАБУ посилаються на те, що при будівництві СЕС використовувалися сонячні панелі Sharp NAE-125G5 і Sharp NDR 245A5, які надало Компанія Прима-Транс.
Але детективи проаналізували митні бази імпортного обладнання по ряду кодувань і встановили, що з 2010 по 2014 роки не тільки сама компанія не купувала це обладнання, але взагалі в Україні ніхто не ввозив сонячні панелі цих моделей в таких обсягах. Також в НАБУ відзначили, що в дешифрування місцевості станом на кінець 2012 року третьої черги СЕС теж немає.
Слідчі прийшли до висновку, що отримання фіксованого зеленого тарифу раніше фактичного запуску станції завдала шкоди, адже на початку 2013 року його істотно знизили, а третя черга СЕС всі ці роки і до цього дня продає електроенергію за ставками 2012 року. Розрив між ставками зеленого тарифу 2012 і 2013 роках, помножений на обсяг поставленої енергії за ці 5 років, і становить суму заподіяного збитку.
НАБУ звернулося до НКРЕКУ, так як тільки регулятор, відповідно до закону, може чітко визначити збиток від дій Токмак Солар Енерджі і видати висновок із зафіксованою сумою збитку, яка буде доказом в подальших слідчих діях і на суді.
У свою чергу, на засіданні комісії виступив представник Токмак Солар Енерджі Олександр Репкін, який відкинув претензії НАБУ. За його словами, за весь період з 2010 року, коли почав працювати "зелений" тариф, обладнання ввозилося в Україну під різними кодами, а не тільки під тими, які перевірило НАБУ.
Також Репкін зазначив, що дешифрування території, на яку посилається НАБУ - це роздруківка з Google Maps, і актуальність їх сумнівна, з урахуванням того, що зараз на гугл-картах ще немає недавно встановлених панелей.
Однак, якщо перевірити новини 2012-2013 років, включаючи офіційний сайт Запорізької ОДА, то можна виявити, що в жовтні 2012 року відкривалася тільки перша черга сонячної станції. Третя черга, яка і стала об'єктом уваги НАБУ, була, за даними ЗМІ, запущена влітку 2013 року. На сайті ОДА в новини за червень 2013 року повідомляється, що третя черга ще тільки буде здана в поточному році.
Читайте також: НАБУ знову взялося за Луценка
Зараз Токмак Солар Енерджі володіє кіпрська фірма Юкрейн Реньювабл Енерджі Холдінгз Урех Лімітед. Компанію порівну ділять між собою кінцеві бенефіціари - Руслан Божко, депутат міськради від Оппоблока, і Олександр Репкін, депутат облради від Оппоблока, чий округ якраз охоплює Токмак. У 2012-13 роках фірмою володіли Сергій Лебідь та Оксана Красюк, родичка тодішнього голови Запорізької податкової адміністрації Олексія Тімарцева, а Репкін був гендиректором.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Недорогие художественные краски Восточные боевые искусства: персональные и групповые занятия Покупка качественно выполненную дипломную работу Выгодное решение для отопления в доме: твердотопливный котел Отличные товары для салонов красоты

Последние новости