У першій половині 2020 галузь житлового будівництва в Україні розвивалася в умовах дії значимого негативного шоку в економіці, пов'язаного з пандемією COVID-19. Для стримування поширення епідемії був прийнятий ряд заходів щодо обмеження економічної активності, в тому числі припинення роботи підприємств в кінці березня-травня, а також введення режиму самоізоляції населення. В таких умовах родився новий проект компанії «Інтергал-Буд» — «Семицвіт» https://semycvit.com/, який реалізувався по принципу «доступне житло для комфортного життя».
В цей же період у багатьох регіонах була припинена реєстрація нерухомості, а в Києві і області було заморожено будівництво багатоквартирних будинків, через що терміни здачі окремих об'єктів були перенесені. Тимчасове, але значно зниження рівня доходів населення призвело до стиснення попиту, в тому числі на житло, і могло обмежити доступність кредитування.
Динаміка будівництва багатоквартирного і індивідуального житла в 2020 помітно відрізняється. У березні-червні динаміка введення житла населенням, розрахована за кожний квартал, була гіршою, ніж динаміка введення багатоквартирних будинків. Однак в липні річні темпи спаду індивідуального житлового будівництва стали скорочуватися. При цьому річні темпи зниження введення багатоквартирних будинків в цей період продовжили збільшуватися. У серпні покращилася і динаміка багатоквартирного будівництва, а у введенні житла за квартал спостерігалося зростання в річному зіставленні.
Зростання портфеля житлових (у тому числі іпотечних) кредитів в цілому по Україні в січні-травні 2020 сповільнилося. Однак уже в червні-липні ця тенденція розвернулася: на іпотечному ринку відновилося зростання активності. Основним фактором відновлення попиту на іпотечні кредити стала нова і безпрецедентна за охопленням потенційних позичальників державна програма субсидування процентних ставок по іпотеці (під 8% річних).
Підтримку попиту на іпотеку зробило також істотне зниження середнього рівня ринкових ставок в економіці завдяки переходу до м'якої грошово-кредитної політики і пом'якшення банками нецінових умов кредитування (збільшення терміну кредиту і його максимальної суми). Крім цього, в багатьох областях були введені додаткові заходи підтримки попиту на житло:
На 2021 рік держава очікує, що попит на нерухомість збільшиться, проте аналітики прогнозують подальше падіння ринку, що може призвести до зниження цін на житло.