Медики розповіли, чим загрожують напої з цукром

08.09.2019 20:35 6

Медики розповіли, чим загрожують напої з цукром

Вчені провели дослідження серед жителів десяти європейських країн і з'ясували, що підсолоджені напої можуть підвищувати ризик смерті.
Про це пише СобКор.
Результати аналізу опубліковані в науковому виданні JAMA Internal Medicine. Всього в ньому взяли участь 451 743 людини віком в середньому понад п'ятдесят років, при цьому 70% були жінками. Дані збиралися з 1992 по 2000 рік, аналіз же проводився в 2018 році — з часом відбулися 41 693 смерті.
Варто зазначити, що дослідження має серйозне обмеження — учасників опитували про їх переваги в напоях тільки при зборі даних, не враховуючи, що звички можуть змінюватись. Опитувані розповіли про своє здоров'я (в аналізі не брали участь люди з раком, діабетом, хворобами серця і ті, хто пережив інсульт), а також харчування.
Читайте також: Медики розповіли, чому українці мало живуть
Фахівці помітили вищу смертність з усіх причин серед тих, хто випивав по два і більше склянок об'ємом 250 мілілітрів солодких напоїв в день (в порівнянні з учасниками, які споживали один і навіть менше одного стакана в місяць). Вони також звернули увагу, що висока смертність через серцево-судинних захворювання була серед тих, хто вважав за краще напої з штучними підсолоджувачами (більше двох склянок на день), а через хвороби травлення — тих, хто споживав напої з додаванням цукру (більше однієї склянки в день).
За інформацією фахівців, іншого такого масштабного аналізу, що доводить або спростовує зв'язок між вживанням безалкогольних підсолоджених напоїв і високою смертністю, в європейських країнах не проводилося.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Лечение ВИЧ/СПИД Украина Сервер в Голландии – это отличный выбор Зубная паста Марвис — гарантия ослепительной улыбки Дитячий столик для годування — навіщо і який він потрібен? Продажа вещей секонд-хенд оптом для

Последние новости