Початок навчального року: скільки першокласників сіли за парти в Україні

03.09.2019 0:07 6

Початок навчального року: скільки першокласників сіли за парти в Україні

У нинішньому році вперше за шкільні парти сіло понад 400 тисяч першокласників. Утім, навчальні заклади відчувають дефіцит кадрів.
Про це пише СобКор.
У 17 школі міста Ірпінь цього року рекорд - 327 першачків. Утім, знайти для них вчителів виявилося важким завданням для директора школи.
"Дві вчительки пішли в декрет, дві - на пенсію. Я шукала 12 вчителів через соцмережі, у слежбі занятості, у правління освіти і батьківське радіо", - каже директор школи №17 Леся Литвин.
За тиждень до старту нового навчального року сформували 11 перший клас. Справа у тому, що у містя останнім часом побудувало півтисячі новобудов, але нуль шкіл.
Школа номер №17 розташована у найщільніше забудованому районі. Оренда квартири в цьому районі трохи дешевше, аніж в столиці, але часто вище за зарплатню вчительки.
Два перших класи - інклюзивні, тому сюди шукали ще й помічника вчителя. Світлана Григорівна допомагає вчитися Микиті та Іванкові, але отримує за це мінімальну зарплату. Діна Тимошенко-Ушакова відповідає за інклюзію в Ірпені й пояснює, що асистенти вчителя працюють довше, але отримують менше.
Читайте також: Розбещення дітей: скільки випадків зафіксували в Україні за півріччя
"Якщо вчитель спеціаліст отримує до чотирьох тисяч, то асистент вчителя - ще менше. Попри це вчитель працює 18 годин на тиджень, а асистент вчителя - 25 годин на тиджень", - каже директор у Інклюзивно-ресурсний центр міста Ірпінь Діна Тимошенко-Ушакова.
Нова очільниця міністерства освіти Анна Новосад говорить, що передвиборна мрія про зарплату для вчителів у чотири тисячі доларів поки що залишається мрією. Утім 8,5 - можуть стати реальністю вже за чотири роки.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Планировка и дизайн квартиры студии Как произвести хорошее впечатление на клиента Максим Поляков и Ассоциация Noosphere организовали BestRoboFest в Днепре Доставка цветов в Запорожье Оригинальная спортивная одежда от мировых брендов

Последние новости