Медики відкрили справжню причину анорексії

25.07.2019 14:06 6

Медики відкрили справжню причину анорексії

Вчені порівняли ДНК 17 000 пацієнтів з анорексією і 55 000 здорових людей.
Про це пише СобКор.
Нервова анорексія - розлад харчової поведінки, яким страждають 1-4% жінок і 0,3% чоловіків.
Її головні ознаки - гострий дефіцит маси тіла, відмова від їжі і патологічний страх набрати вагу.
Анорексію звикли вважати виключно психічним захворюванням. Але нове дослідження Королівського коледжу Лондона і Університету Північної Кароліни показало, що її природа набагато складніше.
Вчені порівняли ДНК 17 000 пацієнтів з анорексією і 55 000 здорових людей і виявили вісім генів, які пов'язували це відхилення з тривожністю, депресією і обсесивно-компульсивним розладом.
Це не стало несподіванкою, так як при анорексії часто виявляються симптоми вищевказаних розладів.
Але також з'ясувалося, що у пацієнтів спостерігаються певні особливості метаболізму - вони генетично схильні до дефіциту ваги і підвищеної рухової активності.
«У людей з анорексією є набір« здорових »генетичних кореляцій. Вони пов'язані з низьким індексом маси тіла (ІМТ), зниженим ризиком діабету 2 типу та інсулінорезистентності, фізичною активністю і «хорошим» холестерином », - зазначили автори дослідження.
Читайте також: Модель після анорексії почала влаштовувати інтимні фотосесії
На практиці це означає, що такі люди використовують енергію з їжі швидше за інших і не схильні до появи жирових відкладень.
Але, очевидно, поєднання цих корисних генів з генами психічних розладів (депресії, тривожності, ОКР) призводило до розвитку такого небезпечного захворювання, як анорексія: здорова дієта у пацієнтів перетворювалася в голодовки, а фізична активність - в нескінченні вправи, що виснажують організм.
Автори дослідження відзначили, що нові дані можуть докорінно змінити підхід до лікування захворювання.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Особенности специальных бетонов Современное оборудование для волшебного праздника Купить клей для плитки Уникальные кухни на заказ Разновидность водостоков и их применение

Последние новости