Повернення Росії в ПАРЄ: реакція українських політиків

26.06.2019 4:46 5

Повернення Росії в ПАРЄ: реакція українських політиків

Українська делегація вирішила "заморозити" роботу у Парламентській асамблеї Ради Європи, протестуючи проти рішення про знищення санкційного механізму.
Про це пише СобКор.
Після оскарження повноважень російської делегації та зупинки автоматичного призначення Слуцького віцепрезидентом ПАРЄ українська делегація покинула сесійну залу.
Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв написав у Facebook: "ПАРЄ у стані зомбі о першій ночі відкрила двері агресору".
Перший віцеспікер Верховної Ради та член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко висловилася у Facebook: "Нас — меншість. Ми не зрадили принципи РЄ, на відміну від тих, хто продав принципи заради грошей, внеску Росії".
Вона щиро здивувалася, що резолюцію підтримали депутати від Нідерландів.
Колишній президент Петро Порошенко заявив,що рішення Парламентської Асамблеї Ради Європи, яке запускає механізм повернення російської делегації, перший серйозний дипломатичний удар по Україні за останні п'ять років.
Читайте також: Французький автогігант повернувся на російський ринок
"Це перший серйозний дипломатичний удар, який отримала Україна за останні п‘ять років. Раніше ми таких ударів не пропускали. Але тепер удар нанесено не тільки по Україні, а по фундаментальних європейських цінностях, коли між цінностями і ціною була вибрана ціна", - заявив Порошенко.
Президент Володимир Зеленський також розчарований рішенням Парламентської асамблеї Ради Європи затвердити без обмежень повноваження делегації Російської Федерації. "Минулого тижня я особисто обговорював це питання з президентом Франції та з Федеральним канцлером Німеччини. Намагався переконати пана Макрона та пані Меркель, що повернення російської делегації до ПАРЄ можливе лише після того, як Росія виконає принципові вимоги Асамблеї. Шкода, що наші європейські партнери нас не почули та вчинили інакше", – зазначив Зеленський.
В.о голови комітету з євроінтеграції Верховної Ради Марія Іонова у коментарі "Інтерфакс-Україна" наголосила: "В принципі ми не бачимо себе в одному залі з росіянами. Ми просто припинимо участь України в літній сесії ... І взагалі я не знаю, чи можна буде туди повертатися, якщо чесно".
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що повернення російської делегації це "реванш агресора і повна зневага до норм міжнародного права".
Відомо, що російська делегація вже прибула в Страсбург для участі в сесії ПАРЄ.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Правильное питание – залог вашего здоровья Все необходимое для постройки террасы и не только Качественные сейфы по отличным ценам Онлайн автобазар Autos Как создать интернет-магазин?

Последние новости