В Україні буде єдиний стандарт опису ліків

17.05.2019 5:55 5

В Україні буде єдиний стандарт опису ліків

Уряд ухвалив Постанову №387, відповідно до якої в Україні вводиться єдиний стандарт опису лікарських засобів.
Про це пише СобКор.
Цей стандарт розроблено на прийнято, спираючись на міжнародні стандарти ISO.
Отже, вся інформація про препарат буде вноситися у Державний реєстр лікарських засобів, а також буде інтегруватися у систему ProZorro. Вся подана інформація повинна бути деталізованою, вводиться уніфікація трактувань. Наприклад, якщо мова йде про таблетовану форму препарату, в описі буде зазначатися саме кількість таблеток в упаковці, а не блістерів чи ще чогось. Ціна на медпрепарат буде розраховуватися саме за 1 таблетку. Такі зміни, наголошують в Уряді, допоможуть знизити корупційні ризики у процесі регіональних закупівель лікарських засобів, зробить ринок та процес ціноутворення більш прозорим, буде стимулювати чесну конкуренцію, не допустить помилок та маніпуляцій під час тендерних процедур.
Читайте також: Нова заборона: в Україні ввели табу на комплекс вітамінів
Зазначається, що введення даних стандартів доволі швидко стане вигідним і для виробників, оскільки воно стимулює чесну, здорову конкуренцію і відкриває нові можливості для виходу на міжнародні ринки. Для лікарень нововведення означає зменшення помилок у розрахунках необхідної кількості препаратів на етапі формування запитів щодо закупівель.
Над введенням стандартизації опису лікарських засобів працювали фахівці Державного експертного центру МОЗ, Технічного комітету «Інформаційні технології», Правового Альянсу, ІТ-фахівці ProZorro. Результатом цієї плідної роботи стала Постанова Уряду №387.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Детские кроватки от лучших производителей Как правильно оформить курсовую работу Английский лагерь для ваших детей Помощь в трудоустройстве за границей Технологичное оборудование для разлива пива: самая выгодная цена в Украине

Последние новости