Електронні цигарки: який "сюрприз" у їхньому складі виявили вчені

24.04.2019 13:35 5

Електронні цигарки: який

Вчені з США виявили сліди бактеріальних і грибкових токсинів у популярних марках картриджів і рідин для електронних сигарет.
Про це пише СобКор.
Дослідники виявили ендотоксини, які знаходяться всередині грам-негативних бактерій, і глюкани, які допомагають формувати клітинні стінки багатьох видів грибів.
Респіраторні проблеми, такі як запалення легенів або напади астми, пов'язані з вдиханням ендотоксинів і глюканів, будь то сигаретний дим або інші дії, наприклад, робота на текстильній фабриці. Але, на думку авторів цього дослідження, ніколи не було робіт, які показували б, наскільки поширені ці мікробні токсини в продуктах електронних сигарет.
Медики і хіміки з Гарварда виявили сліди бактеріальних і грибкових токсинів приблизно в 30% і 80% популярних марок картриджів і рідин для електронних сигарет.
Читайте також: Вчені з'ясувала, чому небезпечна борода
"Ендотоксини грам-негативних бактерій, а також грибкові глюкани часто викликають гострі або хронічні респіраторні хвороби. Їх виявлення в рідини для вейпів в черговий раз змушує задуматися про те, наскільки небезпечні подібні випарники для здоров'я курців", - розповідає Девід Крістіану з Гарвардського університету в США.
Імовірність появи і тих, і інших токсинів помітно відрізнялася для різних типів додатків і типів наповнювачів для електронних сигарет.
Бактеріальні токсини найчастіше присутні в картриджах і рідинах з фруктовим смаком, а сліди грибків - в наповнювачах з ароматом тютюну і ментолу. Продукти зі смаком тютюну і ментолу мали рівні глюкана, які в середньому були в 10 разів вище норми.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Медицинское оборудование для клиник Технологии строительства в зимнее время Системный интегратор SolidHome Новинки игр 2020 года на PS 4 Круглосуточные заказы доставки цветов

Последние новости