Японія висловилася щодо анексії Криму

23.12.2018 10:10 1

Японія висловилася щодо анексії Криму

Позиція Японії полягає в тому, що «рішення Росії щодо анексії Криму є незаконним, і, відповідно, неприйнятним».
Про це пише СобКор.
Посол Японії в Україні Шігекі Сумі сказав, що Японія діє у всіх випадках на основі цієї позиції. Для Японії також дуже важливим є дотримання свободи судноплавства.
«Це питання пов’язане з ситуацією довкола Японії. Японія давно наполягає на необхідності дотримання свободи судноплавства у Східно-Китайському та інших морях», – пояснив посол.
Тому Японія закликає дотримуватися міжнародного права в усіх водах і наполягає на неприпустимості порушень «свободи судноплавства в Керченській протоці, Азовському та Чорних морях».
За словами посла, на цьому наголосив прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, зустрічаючись із президентом Росії Володимиром Путіним у Буенос-Айресі на полях саміту G20. Тоді, нагадав посол Японії в Україні, прем’єр-міністр Абе закликав президента Путіна звільнити екіпаж та українські судна.
Також посол пояснив, що питання щодо України і питання повернення Північних територій відокремлені у політиці Японії.
Читайте також: Представник Президента України в Криму зробив гучну заяву про засуху на півострові
«Дружні відносини з Росією потрібні Японії саме для розв’язання питання Північних територій. Проте, я думаю, це не має означати, що ми заплющуємо очі чи нічого не скажемо через погані дії свого «друга», – сказав посол.
Посол Японії в Україні Шігекі Сумі наголосив, що антиросійські санкції Японії будуть зняті, коли Росія поверне Крим Україні й виконає Мінські домовленості.
«Якщо Росія поверне Крим Україні і виконає Мінські домовленості, щоб розв’язати питання на Донбасі, то санкції закінчаться. Ми це чітко пояснюємо Росії», – уточнив посол.
У лютому 2018 року російський спецназ поставив прапор Росії над Південними Курилами. У відповідь – у вересні – уряд Японії відмовилися підписувати мирну угоду із Росією, поки та не поверне Курильські острови.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Быстрый выбор подарков ко дню Святого Валентина Чтобы правильно восстановить зубы, достаточно обратиться к квалифицированным врачам в Киеве Заправка лазерных картриджей в сервис-центре TonFix – экономически выгодный расход денежных средств Лонгборды по лучшим ценам Краса Скадарського озера та всі особливості

Последние новости