США виходять з ракетного договору через дії Росії

21.10.2018 10:55 0

США виходять з ракетного договору через дії Росії

США виходять із РСМД та звинувачують Росію в порушенні договору через розробку крилатої ракети, заявив президент Дональд Трамп
Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон вийде з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (РСМД), однієї з найважливіших угод, укладених між США та СРСР у часи "холодної війни". "Росія, на жаль, не дотримується угоди, тому ми виходимо", - заявив Трамп журналістам у суботу, 20 жовтня, повідомляє daily-news.com.ua. Він додав, що США продовжить створення такої зброї, якщо Росія та Китай не погодяться на припинення розробок та на укладення нового договору.
Пекін, утім, не є частиною угоди та активно розвиває ядерну програму. Вашингтон своєю чергою звинувачує Москву в порушенні Договору про РСМД через розробку крилатої ракети наземного базування 9M729 для комплексу "Іскандер". Вашингтон і НАТО вважають, що ця система потрапляє під дію договору, Москва це заперечує. Росія також неодноразово звинувачувала Сполучені Штати в порушенні угоди, наприклад, через американські системи ПРО в Румунії.
У Росії рішення Трампа назвали "потужним ударом по всій системі стратегічної безпеки у світі". Російський сенатор Олексій Пушков наголосив, що це вже другий "удар" з боку США, тоді як перший був у 2001, коли Сполучені Штати вийшли з Договору про обмеження систем ПРО.
Читайте також: Релігійний конфлікт у Нігерії став причиною смертельного побоїща
Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності підписали в 1987 році генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган. Угода забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5,5 тисячі кілометрів, а також їхні випробування і розгортання.
США виходять з ракетного договору через дії Росії

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Гарантийное и послегарантийное обслуживание смартфонов Треккинговые палки для вас Матрасы отличного качества и по доступным ценам Какими параметрами должен обладать хороший гироборд Правильное питание – лучшее решение для здоровья

Последние новости