• Пн
  • Вт
  • Ср
  • Чт
  • Пт
  • Сб
  • Вс

Китайські банки підтримали антиросійські санкції

14.09.2018 22:49 0

Китайські банки підтримали антиросійські санкції

Надії російської влади на допомогу Китаю в подоланні санкцій Заходу поступово розбиваються об сувору реальність.
Хоча де-юре Пекін не вводив проти РФ будь-яких фінансових санкцій, фактично китайські банки приєдналися до обмежень, введених США та Євросоюзом, пише daily-news.com.ua
Комерційні кредитні організації КНР затримують перерахування на рахунки російських банків або зовсім відмовляються проводити платежі, заявив в п'ятницю глава представництва Банку Росії в КНР Володимир Данилов, виступаючи на круглому столі "Російсько-китайське фінансове співробітництво як фактор економічного розвитку" в Харбіні. "Проблеми пов'язані з розширеною інтерпретацією рядом китайських банків обмежувальних заходів третіх країн", — пояснив він: під блокування потрапляють транзакції навіть не включених в санкційні списки компаній.
При цьому російські банки відзначають посилення умов. Це "призводить до затримок при проведенні платежів клієнтів російських банків, так і зустрічних платежів на користь компаній Росії", — сказав Данилов (цитати з ТАСС).
За словами віце-президента Асоціації банків Росії (АБР) Анатолія Козлачкова, складності виникають навіть на етапі відкриття коррахунків.
"Проблеми ці зрозумілі, вони пов'язані з списку санкцій тиском", — повідомив Козлачков, додавши, що "потрібно шукати способи (їх) дозволу для взаємного успіху".
Ці пошуки йдуть вже більше трьох років. На те, що китайські банки відмовляються проводити операції з російським банками і значно скоротили участь в зовнішньоторговельних операціях, ще в червні 2015 року скаржився перший заступник голови групи ВТБ Юрій Соловйов.
У колонці, написаної для FInance Asia, він нарікав на "суперечливу позиція Китаю по відношенню до російських банкам після введення санкцій США і ЄС".
Процес дедоларизації і перекладу в національні валюти взаємної торгівлі, проголошений в якості мети президентом Володимиром Путіним, також йде важко. Долар як і раніше залишається основною валютою розрахунків, розповів Данілов.
За даними ЦБ, в доларах проходить 88% угод з експорту в Китай і 73,6% — з імпорту з КНР.
При цьому отримувати рублі за продані в Росію товари Китай де-факто відмовляється: частка російської валюти в розрахунках по імпорту становить лише 3,8%. Це менше, ніж 2013 рік (3,9%).
Платити в юанях Китай готовий охочіше — за підсумками минулого року в китайській валюті пройшло 8% експортних угод проти 1,7% чотири роки тому.
Загрузка…

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучший интернет магазин для покупки современных гаджетов Как выбрать стальные радиаторы отопления Замена батареи iPhone Летние шины по доступным ценам Жевательные резинки – воспоминания из детства

Последние новости