Несподівані, але правдиві факти про життя в Швеції. Фото

12.09.2018 14:12 0

Несподівані, але правдиві факти про життя в Швеції. Фото

Цікаві факти про одну з найбільш прогресивних країн.
Швеція — одна з найрозвиненіших європейських країн, проте це не заважає їй зберігати свої особливості і традиції. Саме вони роблять її дивовижною і неповторною. Наприклад, жителі Швеції дуже поважають податкову службу і люблять платити податки, шведки не тішаться своїм природним кольором волосся, а дитина при народженні отримує прізвище матері, а не батька, пише Собкор.
Ми зібрали дивні факти про Швецію.
1. Відпустку по догляду за дитиною отримують обоє батьків
Несподівані, але правдиві факти про життя в Швеції. Фото
При народженні чи усиновленні дитини батькам дається право на відпустку тривалістю 480 днів. Відпустку можна брати частинами: місяць, тиждень, 2 дні або 3 години. З цих днів — 60 зарезервовані для батька. Однак, жінки досі беруть більшу кількість днів декрету: на 2012 рік, чоловіки використовували лише 24% від наданого для догляду за дитиною часу. Незважаючи на це, кожен день можна зустріти велику кількість татусів, що гуляють з колясками.
2. У Швеції існує 2 види мови
Офіційною мовою Швеції є шведська. Однак, неофіційно мова ділиться на просту і ускладнену. Як правило, основна частина населення не користується складною мовою, яка включає в себе «важкі» слова, а деякі люди навіть не знають їх значення. Щоб виглядати більш ерудованим, можна іноді вставляти в свою мову цікаві звороти.
3. Шведи обожнюють фастфуд
Несподівані, але правдиві факти про життя в Швеції. Фото
У Швеції зосереджена найбільша кількість McDonald's в Європі. Шведи не дуже люблять готувати вдома, тому вважають ідеальним влаштовувати сімейні походи в фастфуди. Одне з найулюбленіших страв серед місцевих — kebab pizza (суміш кебаба і піци). А традиційний локальний фастфуд — смажений оселедець, який продають у вуличних наметах.
4. Шведи люблять платити податки
Податкова ставка в середньому варіюється від 29 до 35% в залежності від комуни. А максимальна ставка прибуткового податку була зафіксована в 2012 році, і склала вона 56,6%. При цьому шведи — одні з найбільш справних платників податків. Мабуть, не випадково шведське слово skatt, що позначає податок, перекладається як «скарб».
Читайте також: В Швеції знайшли справжнього "Вінні-Пуха". Відео
5. Шведи придумали холодильник, ремені безпеки, ультразвук, IKEA, комп'ютерну мишу і багато іншого
Несподівані, але правдиві факти про життя в Швеції. Фото
Інженер Volvo Нільс Болін в 1959 році винайшов 3-точковий ремінь безпеки. Саме цей винахід врятував більш 1 млн життів, і він по праву вважається одним з найбільш важливих пристроїв безпеки в світі.
Ехокардіографію винайшов шведський медик Інге Едлер і німецький вчений Карл Гельмут Герц.
Екологічні та зручні картонні упаковки Tetra Pak для соків і молока придумав в 1946 році Ерік Валленберг, а швед Рубен Рауcінг втілив цю ідею в життя.
Зручна і відома всім застібка-блискавка була придумана і створена в 1917 році шведсько-американським винахідником Гідеоном Сундбеком.
Культовий дизайн пляшки Coca-Cola був розроблений шведом Олександром Самуельсоном.
Кардіостимулятор, холодильник, комп'ютерна миша, тренажери для бодібілдингу, сірники, збірні меблі IKEA, телефонна трубка, поняття тайм-менеджменту, перепис населення і дитяче автокрісло також були винайдені в Швеції.
6. Середня тривалість життя в Швеції складає 82 роки
Середня тривалість життя в країні є однією з найвищих в Європі. Зараз вона становить 79 років у чоловіків і 83,5 років у жінок. Шведи ведуть дуже спокійний і розмірений спосіб життя, без стресів.
7. Шведи не мають жодного відношення до понять «шведський стіл», «шведська сім'я» і «шведська стінка»
Несподівані, але правдиві факти про життя в Швеції. Фото
Цих словосполученнь не існує в ніде, крім російськомовних країн. Звичний всім російськомовним мандрівникам «шведський стіл» походить від «закусочної столу» (smorgasbord). Його дійсно придумали в Швеції. З давніх-давен скандинави робили заготовки з продуктів тривалого зберігання — солоної риби, копченого м'яса. Коли приходили гості, господарі подавали всю їжу відразу у великих мисках.
Шведську стінку, один з найбільш універсальних спортивних тренажерів у світі, дійсно придумали в Швеції. Але там її називають ribbstol, що можна перевести як «рама з перекладинами».
Ніхто точно не знає, звідки виникло словосполучення «шведська сім'я». В реальності шведи нічим не відрізняються від інших європейців і дотримуються традиційних поглядів на сім'ю.
8. Дітям при народженні дають прізвище матері
З 1986 року в Швеції при народженні дитині дають прізвище саме матері, а не батька. У батьків завжди є 3 місяці на роздуми про те, як назвати малюка. Багато шведів дають дитині 3 імені та 2 прізвища, проте прізвище батька залишається додатковим.
9. 25 років — середній вік шведських студентів
Несподівані, але правдиві факти про життя в Швеції. Фото
Шведські підлітки вважають за краще не вступати до вищого навчального закладу відразу після школи. Вони спочатку працюють, починають жити окремо, подорожують. Ближче до 25 років вони вже більш осмислено обирають майбутню професію і освіту.
10. Шведки люблять фарбувати волосся в темний колір
Несподівані, але правдиві факти про життя в Швеції. Фото
У той час як брюнетки по всьому світу висвітлюють волосся, шведські дівчата роблять навпаки. Натуральні світле волосся тут люблять перефарбовувати в чорний або темно-русявий колір, це вважається модним.
Загрузка…

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Офисный стол для комфортной работы Магазин подарков на любой случай Бинарный робот – современная помощь Ресторан Black Market – рай для гурманов Лучший магазин для спортсменов

Последние новости