Спелеологи знайшли найглибше в Україні підземне озеро

17.08.2018 11:00 0

Спелеологи знайшли найглибше в Україні підземне озеро

У довгій гіпсовій печері біля села Королівка, що в Тернопільській області, відкрили найглибше підземне озеро України "Мікрон".
Глибина озера 5-6 метрів. Вона наповнена кришталево чистою водою зі стабільною температурою 7 градусів взимку і влітку. Плодащь поверхні близько 500 м кв. Відкрив озеро луцький спелеолог Троцюк Ігор в квітні, передає daily-news.com.ua
За словами дослідника, шлях до озера можна пройти тільки на колінах протягом двох годин. Наполеглива робота навесні принесла свої несподівані результати — раптом відкрилося отвір в новий зал. Практично спелеолог "вивалився" на берег незайманого озера.
Це перше таке велике озеро в печері. Сьогодні печерне озеро досліджують люди дуже рідкісної спеціальності — спелеодайвери. У гідрокостюмах і з кисневими балонами вони намагаються пройти озеро під водою.
Читайте також: Вчені знайшли тест на вагітність, якому більше 3000 років
Загрузка…

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшие письменнные переводы для всех Лучшие напольные покрытия На чём легче научиться кататься Новейшие кондиционеры по доступной цене Українські вишиванки: поради з вибору від ukrglamour.com.ua

Последние новости