• Пн
  • Вт
  • Ср
  • Чт
  • Пт
  • Сб
  • Вс

Нацбанк готується до глибокої девальвації гривні: чого чекати українцям

02.08.2018 15:46 0

Нацбанк готується до глибокої девальвації гривні: чого чекати українцям

Рішення НБУ включити до розрахунку нормативу миттєвої ліквідності необтяжені облігації внутрішньої госсзайма з кінцевим терміном погашення до 6 місяців є стратегічним кроком регулятора напередодні глибокої девальвації гривні.
Таку думку СобКор.нет висловив фінансовий аналітик Василь Невмержицький.
«Нацбанк стоїть перед непростою дилемою. На одній шальці терезів бюджетна дірка (гривневі залишки на єдиному казначейському рахунку впали до критичної позначки), на інший — неминуча девальвація нацвалюти та рекомендації ради НБУ обмежити скупку центробанком ОВДП », — пояснює експерт.
У середині липня рада НБУ рекомендувала регулятору утриматися від прямої підтримки бюджетних витрат і встановити ліміт обсягу ОВДП у своєму портфелі. Схоже, проігнорувати озвучені главою органу Богданом Данилишиним вимоги монетарні чиновники не зможуть. А значить рятувати бюджет доведеться силами банкірів. Тобто за рахунок коштів вкладників. А вчорашню постанову Нацбанку покликане підвищити привабливість ОВДП для фінустанов.
З іншого боку, фактичний зрив чергового етапу співпраці з МВФ не обіцяє гривні нічого хорошого. Гірше того: посилення монетарної політики владою США і ЄС вже призвело до відтоку капіталів з ринків, що розвиваються. А в усьому світі відзначається девальваційний парад валют таких країн. І гривня — не виняток.
Неминучість девальвації визнають і в самому НБУ. У розробленому чиновниками сценарії (НБУ робив різні прорахунки на випадок неотримання коштів МВФ) вони не виключають падіння курсу до 31,8 грн ./$ до кінця нинішнього року. А якщо відсутність валютної підживлення з боку Міжнародного валютного фонду буде супроводжуватися падінням цін на метал — і зовсім до 40,8 грн ./$.
«Консолідована думка банкірів — 34 грн ./$ до кінця 2018 го. Це цілком реальний показник, враховуючи той факт, що нових зовнішніх кредитів Україна, схоже, заманити не зможе, а обслуговувати і гасити вже залучені доведеться », — говорить Невмержицький.
Читайте також: Розстріляний табір миротворців у Конго, яка доля українських військових
Загрузка…

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Лепёшки на кефире – очень простое блюдо Большой выбор товаров для школы Плитка и мозаика из Италии для вашего комфорта Курсы английского в Киеве Замена деревянных окон на пластиковые в Днепре

Последние новости