Підвищення "мінімалки" в Україні: як зміняться ціни з ростом зарплат

30.07.2018 11:07 0

Підвищення

У найближчі місяці влада обіцяє підняти українцям мінімальну зарплату до 4 100 грн.
Це буде вже третє підвищення з січня 2017 року. Однак на одну мінімальну зарплату зараз можна купити менше, ніж півтора роки тому. Про це пише "Собкор.нет".
Експерти кажуть, що якщо буде нове зростання мінімальних заробітків в найближчі місяць-два, то він перекриє підвищення цін, але знову не більше ніж до кінця року.
Мінзарплата подвоїлася за рішенням Кабміну з 1 січня 2017 р до 3200 грн в місяць, з 1 січня 2018 року її збільшили ще на 523 грн, до 3723 грн (+ 16% при інфляції за 2017 рік у 13,7%). При цьому обидва рази підняти не оклади, а загальну суму виплат працівникові, включаючи надбавки, премії тощо. Д. За перше півріччя нинішнього року інфляція, за розрахунками Держслужби статистики, склала ще 4,4%, перекривши зростання мінзарплати, бо в сумі все в середньому подорожчало більш ніж на 18%. Але ряд товарів подорожчали ще більше (див. Інфографіку): м'ясо - на 27%, чорний хліб - на 24%. У той же час вартість палива "в мінзарплати" виросла всього на 7%, а ціна горілки не змінилася - і 1,5 роки тому, і зараз пляшка 0,5 л обійдеться в 2% від мінімального заробітку, незважаючи на те, що в січні пляшка коштувала трохи менше 70 грн, а зараз майже 82 грн.
Економісти кажуть, що мінзарплату у нас, за статистикою, отримують лише близько 5% працівників, тому зростання їхніх доходів мало впливає на підвищення цін, перш за все на продринку.
"Вартість продуктів збільшується через випереджальне зростання середніх по країні зарплат, які за 1,5 року зросли більш ніж на 40%, а ціни на їжу за цей час піднялися всього на 25%, - роз'яснив президент Украналітцентра Олександр Охріменко. - Тому зрозуміло , чому люди з мінімальними доходами стали за 1,5 року біднішими. Ця тенденція продовжиться і в майбутньому, так як економічних передумов для значного зростання мінзарплати немає, тільки політичні, пов'язані з виборами ".
Директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко не очікує підвищення мінзарплати раніше 1 січня 2019 року, не дивлячись на обіцянки влади підняти їх восени, так як потрібні гроші на заплановане підвищення соцстандартів в грудні. А ось ціни на основні продукти, за його оцінкою, до кінця року виростуть ще на 8-10%.
Зростання до 4100 грн: чого чекати
Експерти прогнозують інфляцію в 2018 р близько 15%, в тому числі по м'ясу до 10%, по молоку і хліба до 5%. Тобто кг м'яса може в цьому році подорожчати більш ніж на 10 грн, літр молока - на 1-1,2 грн, буханець хліба на 70-80 коп. Також у вересні знову може подорожчати спиртне на 12-20%, пляшка горілки коштуватиме близько 90 грн. Якщо мінзарплату піднімуть з вересня-жовтня на 10% (до 4100 грн), то на неї можна буде купити більше товарів, але все одно це не перекриє купівельну спроможність мінімалки в січні 2017 р Наприклад, по м'ясу вона збережеться на нинішньому рівні (32 кг м'яса на зарплату). Щоб досягти за рівень січня 2017 г. (44 кг м'яса на мінзарплату), її треба буде підвищити до 5000 грн, що навряд чи зараз реально.
Раніше Sobkor.net повідомляли, що в Україні різко подорожчали квартири
Загрузка...

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Какая шуба лучше: песцовая или норковая? Покупка смартфона в интернет-магазине Санаторий Шахтер: цены, доступные каждому Профессиональные переводы любых текстов в Киеве Преимущества и правила установки автоматических ворот

Последние новости